Skip to main content
Reserve
 
The Refectory Bar

Koktejlový bar s příběhem, v Praze

Bar je umístěn v legendární místnosti, která byla po mnoho staletí refektářem augustiniánského kláštera. Refektář je místo, kde se mniši shromažďovali na oběd, večeři a připravovali se na mši. Unikátní zdobený strop s pečlivě restaurovanými barokními freskami, zobrazujícími archanděly mávajícími symboly augustiniánského řádu, činí z baru místo s nesrovnatelnou atmosférou.

 • The Refectory Bar

  UNIKÁTNÍ THE REFECTORY BAR

  Autentická atmosféra The Refectory Baru odhaluje historický význam místa, kde se scházeli augustiniánští mniši a pod úžasnou barokní stropní freskou popíjeli své vlastní svatotomášské pivo. Dnes je bar známý kreativní mixologií spojenou s příběhy, jako je ten o augustiniánských andělech nebo křišťálovém skle Moser. The Refectory nabízí výhled na zahradu a v létě venkovní posezení na klášterní terase. Vychutnejte si sezónní koktejly a exklusivní pivo svatého Tomáše spolu s lehkým občerstvením nebo menu a la carte (obědy a večeře se podávají v baru).

 • SIGNATURE KOKTEJLY
  SIGNATURE KOKTEJLY

  ANDĚLSKÉ KOKTEJLY

  Vychutnejte si kouzlo okamžiku s našimi osvěžujícími Andělskými koktejly, inspirovanými čtyřmi archanděly. Získejte Michaelovu sílu, následujte svůj vnitřní hlas s Gabrielem, pociťte lásku s Raphaelem anebo si vychutnejte krásu světa s Jophielem.

 • PŘEPYCHOVÉ KOKTEJLY
  PŘEPYCHOVÉ KOKTEJLY

  MOSER KOKTEJLY PRO NI A NĚHO

  Ochutnejte luxusní a honosné koktejly Moser. Každé setkání s křišťálem ze sklárny Moser je fascinujícím zážitkem pro všechny vaše smysly.
  CIťte se svůdně, osvěžující a inspirativní jako ONA, nebo buďte elegantní jako ON s koktejly založenými na prémiových francouzských ingrediencích.
 • LETNÍ TERASA
  LETNÍ TERASA

  LETNÍ TERASA

  Pozvěte svou duši na vzácné a nad rámec lahodné koktejly, které si definitivně vychutnáte na naší letní klidné terase s drinkem podle vašeho výběru.

  Jen popíjejte a relaxujte!

 • SVATOTOMÁŠSKÉ PIVO
  SVATOTOMÁŠSKÉ PIVO

  LEGENDÁRNÍ SVATÝ TOMÁŠ JEDINĚ V AUGUSTINU

  Svatotomášské je pivo, s příběhem napsaným samotnými augustiniánskými mnichy. Poprvé bylo vařeno mnichy ve Svatotomášském pivovaru v roce 1352. Po té v 16. století známý český panovník Rudolf II. učinil z augustiniánského pivovaru výhradního dodavatele piva na Pražský hrad. Díky tomu získalo pivo také přezdívku "Pivo králů". Po celou dobu existence bylo toto oblíbené pivo opěvováno mnoha českými osobnostmi, jako jsou například Jan Neruda, Bohumil Hrabal nebo Jaroslav Hašek. Dnešní Augustine je jediným místem, kde můžete ochutnat toto klášterní dědictví. 

 • SEZÓNNÍ KOKTEJLY
  SEZÓNNÍ KOKTEJLY

  SEZÓNNÍ KOKTEJLY

  Ochutnejte koktejl ze sezónního výběru, osobně navržený a připravený našimi profesionálními a zkušenými barmany. Vyzkoušejte kombinaci tradičního řemesla a nejmodernějšího designu a staňte se svědkem umění jejich mixologie.
 • 1352
  Svatotomášské pivo se poprvé začalo vařit u nás v Augustine roku 1352, poté co dostali mniši svolení přímo od Karla IV. Augustiniánští mniši tedy hned postavili jejich pivovar, a tak začal proces výroby tmavého, nefiltrovaného a nepasterizovaného piva. Součástí originálního receptu, podle kterého se vaří dodnes, je i spoustu druhů bylin.
 • 1530

  V 16. Století se z Augustine pivovaru stala jedna z nejznámějších pivnic, která se pozdějí stala exkluzivní dodavatel piva na Pražský hrad. Říkávalo se: "Čeští králové, pokud na hradě byli, jen Svatotomášské pivo pili"

 • 1760
  V 18. století byl sochař Jan Antonin Qitainer pověřen vytvořením uměleckých děl k výzdobě kostela. Když byla jeho práce dokončena a došlo na výplatu, požádal místo o velký peněžní obnos o většinovou platbu pivem, vzhledem k jeho slávě v této době.
 • 1930
  Vaření Svatotomášského piva se stalo tradicí, která trvala skoro 6 stoleti. Od roku 1930 se z pivovaru Svatého Tomáše stalo známé místo, tehdy pod názvem Pivnice u Tomáše, kam chodili pro inspiraci popíjet i Čeští znamí spisovatelé jako Jan Neruda nebo Bohumil Hrabal.
 • 1990
  Po Sametové revoluci roku 1990 se mohli mniši konečně vrátit domů, ale stav, ve kterém se klášter s kostelem  nacházeli, byl velmi špatný. Bylo tedy rozhodnuto, že část kláštera se začne pronajímat jako součást nově vznikajícího hotelového komplexu, výměnou za renovaci všech jejich prostor, včetně kostela.
 • 2009
  Augustiniánští mniši předali starodávný recept na jejich pivo hotelu Augustine jako symbol důvěry a dlouhodobé spolupráce. Dnes se Svatotomášské pivo vaří podle stejné receptury ze 14. století v minipivovaru Matuška a dováží se do hotelu. Zbývající část Svatotomášské pivnice je ukrytá v hotelu a vytváří vzácnou atmosféru pro soukromé akce a svatby.
Previous Slide Next Slide