Refectory Bar

Tajuplná cesta myšlení a pití


Tento impozantní a zároveň intimní prostor býval po mnoho staletí refektářem augustiniánského kláštera. Refektář byl místem, kde se mniši shromažďovali k společnému stolování a připravovali se na mše.
Impozantní strop s citlivě zrekonstruovanou barokní freskou přispívá k jedinečné atmosféře tohoto místa a celkovému géniu loci historických prostor. Díky našim originálním koktejlům, svatotomášskému pivu a pozorné obsluze je bar jedinečným místem, kde lze originálně strávit volný večer v Praze.  


Bar se nachází v jedné z nejstarších částí hotelu ze 14. století, s krásným venkovním posezením na arkádové terase kláštera hned vedle zahrady se slunečními hodinami. Menu sestává z 32 koktejlů včetně sezónních nápojů a našich originálních koktejlů, nicméně naši barmani Vám rádi připraví i jakýkoli jiný klasický koktejl dle Vašeho přání. Pokud hledáte soukromí, úžasnou atmosféru a vysoce kvalitní služby, náš bar je to správné místo.

Bohatý výběr ginů a dalších alkoholických nápojů prémiových značek stojí za vyzkoušení. 


Augustiniánské andělské koktejly

Inspirováno andělskou freskou

Originální koktejly jsou vytvořené naším barmanem, inspiraci pro ně našel na nedávno zrestaurované barokní nástropní fresce z 18. století.
Na fresce jsou vyobrazeni čtyři andělé: Michael, Gabriel, Raphael a Jophiel. Každý z nich má roucho z odlišných barev, a nesou různé předměty: Baculum, Liber, Cingulum a Galericulum po kterých jsou koktejly pojmenovány. Vidět fresku na vlastní oči a ochutnat jeden z těchto koktejů rozhodně stojí za to.

 


BACULUM

RUM STARÝ 3 ROKY, GARAM MASALA SIRUP, ANANASOVÝ DŽUS A KRÉM

Od středověku, biskupská berla je symbolem biskupa jako vůdce věřících. Tvar se liší v závislosti na typu křesťanské církve - římskokatolická je nahoře zahnutá do spirály, řeckokatolická a pravoslavná církev má dva hady na konci.

LIBER

GIN (OCHUCEN ROZMARÝNEM & TYMIÁNEM Z KLÁŠTERNÍ ZAHRADY), CHARTREUSE VERT LILLET BLANC & ABSINTH

Augustiniáni vždy podporovali studenty, protože byli velmi vlivní v akademické oblasti a disciplíny. Populární ve vzdělávacích centrech po celé Evropě, byli vždy úzce spojeni s Karlovou univerzitou nacházející se v Praze.


CINGULUM

KOŇAK DELAMAIN, HRUŠKOVICE ŽUFÁNEK, JAHODOVÝ LIKÉR, S RUMEM CHERRY & LIMETOVOU ŠŤÁVOU

Cingulum představuje širokou bílou šňůru, kterou mniši nosí kolem pasu přes dlouhý hábity.

GALERICULUM

AMARETTO DI SARONNO, DOMÁCÍ KOŘALKY (BYLINKY Z KLÁŠTERNÍ ZAHRADY) A LIMETOVÁ ŠŤÁVA.

Jedná se o slavnostní klobouk římskokatolických hodnostářů. V průběhu doby se tvary měnily od zaobleného víčka k vysokému trojúhelníkového tvaru.


Svatotomášské pivo

Tekutý poklad mnichů

V roce 1352 udělil král Karel IV.  právo várečné augustiniánským mnichům, a tak započala šestisetletá tradice klášterní výroby svatotomášekého piva. V dřívějších dobách byl pivovar umístěn v dnešním největším hotelovém společenském sálu a sladovna se nacházela v současném baru St.Thomas Brewery Bar až do roku 1930. V roce 1948 komunistická strana pivovar znárodnila a po několika letech byla výroba v roce 1951 nadobro zastavena.

Hotel Augustine byl otevřen v roce 2009 a výroba piva v hotelu již nebyla obnovena. Nicméně augustiniáni mniši předali starobylý recept na výrobu svatotomášského piva vlastníkům hotelu a výroba piva byla obnovena v malém rodinném pivovaru nedaleko Prahy. Pan Matuška jako sládek otevřel svůj vlastní pivovar také v roce 2009 a Hotel Augustine byl jedním z jeho prvních zákazníků. Pivo z pivovaru Matuška je v současné době zastoupeno ve dvou českých restauracích ohodnocených michelinskou hvězdou, a to jako jediný český pivní zástupce.


Refectory Bar MenuKontakt

Otevírací doba:

Neděle - Čtvrtek

11: 00 – 24:00

 Pátek - Sobota

11:00 – 01:00

Telefon: +420 266 112 284

 


Augustine Restaurant

Letenská 12/33, 118 00PragueCZ

hours_of_operation
close