Skip to main content
Reserve
Jan Horák

 „V kuchyni vždy myslím na detaily a na to jak se stále zplešnovat. Když jsou Vašimi cíli detaily, odráží se to ve všem! " říká Jan Horák. 

 

Většinu svého profesního života strávil Jan Horák v zahraničí, kde vařil v luxusních hotelech a michelinských restauracích. Od raného mládí se tak učil od uznávaných světových šéfkuchařů. S mnohými z nich je dodnes v kontaktu a rád se od nich nechává inspirovat. 

Práce v michelinských restauracích mu není cizí, což dokazuje jeho působení v zahraničních michelinských restauracích jako jsou Restaurant Jordnær v Kodani (2*), Restaurant Cracco v Miláně (1*), či Hotel Adlon Kempinski Berlin (2*). 

Mnoho znalostí a zkušeností nasbíral již během svých studií na prestižních zahraničních školách ve Švýcarsku a Londýně. Velmi přínosné pro něj byly stáže v Berlíně a na slunné Maltě v hotelu Kempinski San Lawrenc. Jeho další kariérní kroky vedly do Londýna do hotelu Ritz. Několik let žil ve švýcarském Zürichu, kde vařil v luxusní restauraci i hotelu Park Hyatt. Pod stejnou hotelovou společností působil také téměř dva roky jako Sous Chef v Abu Dhabi ve Spojených Arabských Emirátech. Ačkoliv je cestování a poznávání nových kultur Janovou vášní, na jaře roku 2019 se vrátil do své rodné vlasti a své bohaté zkušenosti uplatnil v restauraci CottoCrudo v hotelu Four Seasons Prague.

„Doufám, že si užijete nevšední zážitek z mých degustačních večeří, Vašich pracovních obědů nebo během nedělních Augustine brunchů, budu se moc těšit na Vaši návštěvu a rád se s Vámi potkám osobně" zve hosty do restaurace Augustine šéfkuchař Jan Horák.