Refectory Bar

Tajuplná cesta myšlení a pití


Tento impozantní a zároveň intimní prostor býval po mnoho staletí refektářem augustiniánského kláštera. Refektář byl místem, kde se mniši shromažďovali k společnému stolování a připravovali se na mše.
Impozantní strop s citlivě zrekonstruovanou barokní freskou přispívá k jedinečné atmosféře tohoto místa a celkovému géniu loci historických prostor. Díky našim originálním koktejlům, svatotomášskému pivu a pozorné obsluze je bar jedinečným místem, kde lze originálně strávit volný večer v Praze.  


Bar se nachází v jedné z nejstarších částí hotelu ze 14. století, s krásným venkovním posezením na arkádové terase kláštera hned vedle zahrady se slunečními hodinami. Menu sestává z 32 koktejlů včetně sezónních nápojů a našich originálních koktejlů, nicméně naši barmani Vám rádi připraví i jakýkoli jiný klasický koktejl dle Vašeho přání. Pokud hledáte soukromí, úžasnou atmosféru a vysoce kvalitní služby, náš bar je to správné místo.

Bohatý výběr ginů a dalších alkoholických nápojů prémiových značek stojí za vyzkoušení. 

 

BAR MENU


Augustiniánské andělské koktejly

Inspirováno andělskou freskou

Originální koktejly jsou vytvořené naším barmanem, inspiraci pro ně našel na nedávno zrestaurované barokní nástropní fresce z 18. století.
Na fresce jsou vyobrazeni čtyři andělé: Michael, Gabriel, Raphael a Jophiel. Každý z nich má roucho z odlišných barev, a nesou různé předměty: Baculum, Liber, Cingulum a Galericulum po kterých jsou koktejly pojmenovány. Vidět fresku na vlastní oči a ochutnat jeden z těchto koktejů rozhodně stojí za to.

 


BACULUM

RUM STARÝ 3 ROKY, GARAM MASALA SIRUP, ANANASOVÝ DŽUS A KRÉM

Od středověku, biskupská berla je symbolem biskupa jako vůdce věřících. Tvar se liší v závislosti na typu křesťanské církve - římskokatolická je nahoře zahnutá do spirály, řeckokatolická a pravoslavná církev má dva hady na konci.

LIBER

GIN (OCHUCEN ROZMARÝNEM & TYMIÁNEM Z KLÁŠTERNÍ ZAHRADY), CHARTREUSE VERT LILLET BLANC & ABSINTH

Augustiniáni vždy podporovali studenty, protože byli velmi vlivní v akademické oblasti a disciplíny. Populární ve vzdělávacích centrech po celé Evropě, byli vždy úzce spojeni s Karlovou univerzitou nacházející se v Praze.


CINGULUM

KOŇAK DELAMAIN, HRUŠKOVICE ŽUFÁNEK, JAHODOVÝ LIKÉR, S RUMEM CHERRY & LIMETOVOU ŠŤÁVOU

Cingulum představuje širokou bílou šňůru, kterou mniši nosí kolem pasu přes dlouhý hábity.

GALERICULUM

AMARETTO DI SARONNO, DOMÁCÍ KOŘALKY (BYLINKY Z KLÁŠTERNÍ ZAHRADY) A LIMETOVÁ ŠŤÁVA.

Jedná se o slavnostní klobouk římskokatolických hodnostářů. V průběhu doby se tvary měnily od zaobleného víčka k vysokému trojúhelníkového tvaru.


Svatotomášské pivo

Tekutý poklad mnichů

V roce 1352 udělil král Karel IV.  právo várečné augustiniánským mnichům, a tak započala šestisetletá tradice klášterní výroby svatotomášekého piva. V dřívějších dobách byl pivovar umístěn v dnešním největším hotelovém společenském sálu a sladovna se nacházela v současném baru St.Thomas Brewery Bar až do roku 1930. V roce 1948 komunistická strana pivovar znárodnila a po několika letech byla výroba v roce 1951 nadobro zastavena.

Hotel Augustine byl otevřen v roce 2009 a výroba piva v hotelu již nebyla obnovena. Nicméně augustiniáni mniši předali starobylý recept na výrobu svatotomášského piva vlastníkům hotelu a výroba piva byla obnovena v malém rodinném pivovaru nedaleko Prahy. Pan Matuška jako sládek otevřel svůj vlastní pivovar také v roce 2009 a Hotel Augustine byl jedním z jeho prvních zákazníků. Pivo z pivovaru Matuška je v současné době zastoupeno ve dvou českých restauracích ohodnocených michelinskou hvězdou, a to jako jediný český pivní zástupce.
Kontakt

Otevírací doba:

Neděle - Čtvrtek

17: 00 – 24:00

 Pátek - Sobota

17:00 – 01:00

Telefon: +420 266 112 284

 


PragueCZ

hours_of_operation
close